Nog
dagen
uren
minuten
seconden tot de maaldag op 2e Paasdag
Wat gaat er gebeuren?
Met zorg en vakmanschap gaan we in 2026 en 2027 de aangetaste delen van de gebouwen en kademuren herstellen en zorgen we dat ons gemaal weer lang meegaat.

Waarom uw hulp belangrijk is
Restauratie is kostbaar. Iedere bijdrage - groot of klein - draagt bij aan het behoud van ons cultureel erfgoed.

Hoe kunt u helpen?
Doneer eenvoudig via deze link of neem contact op met onze beheerder (info@stoomgemaal-arkemheen.nl of 06-53225997).
Dankzij u blijft dit monument springlevend!

vrijdag 12 juli 2013

Nijkerk op stoom was groot succes.

Zaterdag 29 juni j.l. was het eindelijk zover: Nijkerk op stoom!

Op het Plein waren vele schaalmodellen te zien van o.a. stoommachines, hete lucht motoren en schepen. Ook vielen een aantal gerestaureerde door stoom aangedreven voertuigen te bewonderen, waaronder twee stoomtractors en een showmans engine.

Groot en klein kon genieten van de diverse op schaal nagebouwde rijdende modellen van stoomtractors.

Het hoogtepunt van de dag was wel de aankomst van een stoomlocomotief met daarachter authentieke rijtuigen op het station van Nijkerk.

 Een foto-impressie is hier te vinden.