Nog
dagen
uren
minuten
seconden tot de maaldag op 2e Paasdag
Wat gaat er gebeuren?
Met zorg en vakmanschap gaan we in 2026 en 2027 de aangetaste delen van de gebouwen en kademuren herstellen en zorgen we dat ons gemaal weer lang meegaat.

Waarom uw hulp belangrijk is
Restauratie is kostbaar. Iedere bijdrage - groot of klein - draagt bij aan het behoud van ons cultureel erfgoed. Klik op onderstaande knop als u een bijdrage wil leveren.
Onze sponsors
Dankzij u blijft dit monument springlevend!

zondag 23 augustus 2026

Nieuwe galerij met foto’s en video’s

Onze website is uitgebreid met een nieuwe galerijpagina vol bijzonder beeldmateriaal over Stoomgemaal Arkemheen.

Een absolute aanrader zijn de video’s over de restauratie van het stoomgemaal. Daarin is prachtig te zien hoeveel vakmanschap, techniek en aandacht nodig waren om het historische gemaal te behouden en weer in goede staat te brengen. Voor iedereen die geïnteresseerd is in techniek, industrieel erfgoed of de geschiedenis van het gemaal zijn deze beelden bijzonder interessant.

Daarnaast zijn er video’s te zien over een spannende gebeurtenis aan het einde van de Tweede Wereldoorlog. Het had maar weinig gescheeld of het stoomgemaal was door de Duitse bezetter opgeblazen. Ook is er beeld van de re-enactment van 10 mei 2025, gehouden ter gelegenheid van 80 jaar bevrijding.

👉 Bekijk de nieuwe Galerij

De galerij wordt de komende tijd verder aangevuld met bijzondere foto’s en video’s rond het gemaal.