Nog
dagen
uren
minuten
seconden tot de maaldag op 2e Paasdag
Wat gaat er gebeuren?
Met zorg en vakmanschap gaan we in 2026 en 2027 de aangetaste delen van de gebouwen en kademuren herstellen en zorgen we dat ons gemaal weer lang meegaat.

Waarom uw hulp belangrijk is
Restauratie is kostbaar. Iedere bijdrage - groot of klein - draagt bij aan het behoud van ons cultureel erfgoed.

Hoe kunt u helpen?
Doneer eenvoudig via deze link of neem contact op met onze beheerder (info@stoomgemaal-arkemheen.nl of 06-53225997).
Dankzij u blijft dit monument springlevend!

zondag 17 juli 2022

Volgende maand Ministoomdag

Volgende maand is het alweer zo ver. De Ministoomdag op zaterdag 13 augustus in de polder Arkemheen.

Ook dit jaar staan de diverse stoommachines rond het stoomgemaal opgesteld. Er zijn worden verschillende demonstraties gegeven zoals puin breken met een puinbreker die wordt aangedreven door een stoommachine.

Rondom het stoomgemaal staan er marktkramen waar modellen uitgestald staan waar de eigenaren graag u alles over vertellen. 

De modelspoorbaan voor het stoomgemaal rijden deze dag treinen onder stoom.

Dit jaar werken beide stoomgemalen samen, zodat u optimaal kan genieten van het historisch erfgoed van de polder. Zo rijd er een authentieke bus tussen de gemalen. Hierdoor kunt u van beide genieten van de gezamenlijke Ministoomdag.

Aan de steiger van het stoomgemaal liggen dit jaar twee stoomsleepboten. De Johannes en de Adelaar. U kunt genieten van een rondvaart over het Nijkerkernauw.

Wij hopen u graag te zien op 13 augustus tussen 10:00 t/m 16:00 uur. Entree: Volwassen 6 euro en voor kinderen t/m 14 jaar 3 euro

























2 opmerkingen:

  1. Wij hopen u graag te zien op 10 augustus tussen 10:00 t/m 16:00 uur,10 augustes,is dat een typefout?omdat eerder vermeld wordt ,zaterdag 13 augustes

    BeantwoordenVerwijderen
  2. Webbeheerder stoomgemaal17 juli 2022 om 20:28

    Bedankt voor uw reactie. We hebben de datum inmiddels aangepast naar de juiste

    BeantwoordenVerwijderen